PLAY1500
EAN: 4011708510568
Product number: 5101010
3 Year(s)
Energy-saving, silent, durable!
  • Compact dimensions - ideal for small ponds
  • Choice of 2 nozzles for different water features
  • Extremely low-maintenance and easy to clean
  • With overheating protection in case of low water levels
Scope of delievery:
  • PLAY1500 water feature pump
  • Telescopic pipe with 2 way flow control (can be controlled separately)
  • Choice of 2 water feature nozzles
  • Connection set (3 pieces)
  • 10 m power cable
More
Scope of delievery:
  • PLAY1500 water feature pump
  • Connection set (3 pieces)
  • 10 m power cable
Product information "PLAY1500"
  • PLAY1500 water feature pump
Cable length: 10 m
Dimensions w x d x h: 143 x 101 x 109 mm
Manufacturer guarantee: 3 Year(s)
Maximum delivery head: 1,4 m
Maximum flow rate: 1200 l/h
Power: 15 W
Power supply: 220-240 / 50 V/Hz